Dipos Mobile dijital gaz açma teknolojisi ile Gaz Dağıtım Şirketinin gaz açma personeli yer ve zaman sınırlaması olmadan İphone/İpod cihazı ile dijital projeyi ve bu projeye ilişkin tüm evrakları dijital bir dosya içersinde görüyor, kontrol ediyor, hiçbir baskıya gerek kalmadan sahada projeyi inceleyip tesisat kontrol sonuç beyanını anında DİPOS’a ve oradan ABYS’ye aktarılmak üzere iletebiliyor.

Dipos Mobil Yaşam Döngüsü

1- Firma projesini ek evraklarla birlikte dijital ortamda hazırlayıp gönderir.
2- Onay mühendisi projeyi ve evrakları kontrol ederek onaylar.
3- Firma tesisatı projeye göre yaptıktan sonra DİPOS Plus üzerinden randevu talep eder.
4- Tesisat kontrol ekiplerinin durumlarına ve firmaların taleplerine göre DİPOS Plus üzerinden randevu listeleri oluşturulur.
5- DİPOS Mobile belirli bir ekibin belirli bir gündeki randevularını iş listesi olarak iPhone DİPOS mobile uygulamasına indirilir.
6- Tesisat kontrol ekibi listedeki işin adres bilgilerine göre (online harita navigasyonunu da kullanabilir) tesisat kontrol noktasına gelir.
7- Tesisat iPhone DİPOS Mobile üzerinde sunulan bilgiler, proje planları ve ek evraklar dikkate alınarak teknik açıdan kontrol edilir.
8- Tesisatın kontrol raporu ve sahada oluşan bilgiler iPhone DİPOS Mobile uygulamasına girilerek anında merkeze iletilir.
9- Tesisat kontrol ekibi iş listesindeki diğer kontrol noktasına gider.