Anasayfa > Haberler > Badaş ve Balgaz İftarlarında ZetaCad Tanıtımı Yapıldı
Diğer Haberler  

Badaş ve Balgaz İftarlarında ZetaCad Tanıtımı Yapıldı

http://www.zetacad.com/haberfoto/badasiftar.jpgDoğalgaz dönüşüm çalışmalarını sürdüren Bandırma BADAŞ ile, Balıkesir BALGAZ’ın,dijital proje uygulaması BADAŞ ve Tekhnelogos’un düzenlediği iftar yemeğinde firmalara tanıtıldı.

Bandırma Oda Restaurant’ta gerçekleştirilen iftar yemeği ve tanıtım toplantısına Bandırmadaki bütün tesisatçı firmalar katıldı.

Balgaz ve Tekhnelogos tarafından Balıkesir firmalarına yönelik verilen iftar ve tanıtım toplantısı da 25.10.2005 tarihinde, Basri Otel’de düzenlendi. Yeni sisteme göre, halen manuel olarak yapılan proje onay işlemleri bilgisayar üzerinden tek bir merkezde yapılacak ve proje onay süresi bir güne düşecek. İftar yemeğine Tekhnelogos ve BALGAZ-BADAŞ yetkilileri ile doğalgaz tesisat firmaları katıltı. İftar yemeğini müteakiben yapılan toplantıda Dijital Onay Sistemiyle ilgili bilgiler veren BALGAZ-BADAŞ müdürü Güngör Ateş, Anadolu grubu olarak Tekhnelogosla yapılan anlaşma çerçevesinde ilk uygulamanın BADAŞ bünyesinde gerçekleşeceğini söyledi. Ateş, dijital onay sisteminden verim almak için Gaz Dağıtım Şirketi ve yetkili firmalarla birlikte, elbirliği ile uygulanması gerektinin altını çizdi. Tekhnelogos genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan da toplantıda dijital onay sistemi ve ZetaCad programı hakkında teknik bilgiler verdi. ZetaCad programıyla hatasız ve hızlı proje çizilebileceğini vurgulayan Çalışkan, bu projelerin kağıt çıktısı yerine dijital ortamda web üzerinden gaz dağıtım firmasına gönderileceğini, BALGAZ ve BADAŞ’taki kontrol mühendisinin de projeyi bilgisayar üzerinden bir gün içinde onaylayacağını söyledi. İftar yemeğine katılan doğalgaz yetkili firmaları da yeni sistemin bir an önce devreye girmesi için her türlü katkıyı yapacaklarını ifade ettiler.