Anasayfa > Haberler > HSV Kayseri'den Dijital Onay Müjdesi
Diğer Haberler  

HSV Kayseri'den Dijital Onay Müjdesi

http://www.zetacad.com/haberfoto/hsvimza.jpgKayseri HSV’de Tekhnelogos’un danışmanlığında bir süredir yürütülen dijital onay sistemine geçiş çalışmaları tamamlanarak yürürlüğe girdi.

Kayseride doğalgaz dönüşüm çalışmalarını sürdüren HSV dijital onay sistemine geçti. Kayseriye daha hızlı ve sağlıklı hizmet verebilmek için sektördeki en son teknolojileri uygulamayı sürdüren HSV bir yeniliğe daha imza attı. Tekhnelogos’un danışmanlığında bir süredir yürütülen dijital onay sistemine geçiş çalışmaları tamamlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni sistem, HSV genel müdür yardımcısı Gürsel Yağan, HSV İç Tesisat ve Dönüşüm Sorumlusu Muzaffer Yalçın ile Tekhnelogos Genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan’ın katıldığı imza töreniyle kamuoyuna duyuruldu. İmza töreninin ardından sistemi tanıtan HSV genel müdür yardımcısı Gürsel Yağan, dijital onay sistemiyle birlikte HSV olarak doğalgaz dönüşüm işlemlerinde büyük bir ivme kazandıklarını, gerek proje firmalarına, gerekse bir an önce doğalgaza kavuşmak isteyen abonelere daha hızlı ve sağlıklı hizmet götüreceklerini vurguladı. HSV olarak Kayseride dünya standartlarında hizmet verdiklerinin altını çizen Yağan, artık doğalgaz projelerinin kağıt çıktısı olarak kontrol ve takibine gerek kalmadığını, ZetaCAD ile telif edilen e-projelerin web üzerinden HSV’ye gönderilerek anında kontrol edilip onaylanacağını söyledi. İmza törenine katılan İç tesisat sorumlusu Muzaffer Yalçın da, sistemle birlikte manuel onay’dan kaynaklanan hataların en aza ineceğini, proje onayı için harcanan zaman ve emeğin başka alanlara kaydırılabileceğini söyledi. Dijital Onay Sisteminde kullanılan ZetaCAD programı, çizim aşamasında olan projeyi şartname doğrultusunda otomatik olarak denetliyor, hatasız çizim yapılmasını sağlıyor. Hazırlanan elektronik proje, internet üzerinden anında HSV’ye ulaştırılıyor. Dijital olarak kontrol edilen ve onaylanan projeler eş zamanlı olarak proje firmasına ve printer merkezine ulaştırılıyor. Dijital sistemle birlikte tesisatçı firmaların her proje için HSV’ye gelmelerine gerek kalmadığı gibi, hatalı projelerden kaynaklanan gecikme ve kayıplar da en aza iniyor. İmza töreninde konuşan Tekhnelogos genel müdürü Ahmet Selami Çalışkan ise, geçtiğimiz Temmuz ayında ülkemizde e-mza uygulaması’nın resmen başlatıldığını hatırlatarak, ZetaCAD’in e-imza’ya uyumlu bir program olduğunu, e-imza’ya geçişle birlikte ıslak imzaya gerek kalmayacağını, yakın bir gelecekte, proje telif aşamasından gaz açılmasına kadar bütün aşamaların dijital sistemle yürütülebileceğini ifade etti.