Anasayfa > Haberler > Tekhnelogos Ve AKSA Dijital Sistem İçin Anlaştı
Diğer Haberler  

Tekhnelogos Ve AKSA Dijital Sistem İçin Anlaştı

http://www.zetacad.com/haberfoto/aksaimza.jpg Balıkesir, Bandırma, Gemlik, Sivas, Manisa, Bolu, Bilecik, Düzce, Çatalca, Hadımköy gibi toplam 8 merkezin gaz dağıtım işini üstlenen AKSA Grubu dijital onay için Tekhnelogos ile anlaştı.
Anlaşma uyarınca AKSA ve gaz dağıtım şirketleri, grup bünyesindeki bütün merkezlerden gelen bütün doğalgaz tesisatı projelerini tek merkezden dijital olarak onaylayabilecek.

Dijital Proje Otomasyon Sistemine geçiş anlaşması, Tekhnelogos adına genel Müdür Ahmet Selami Çalışkan, Aksa ve grubu adına ise Doğalgaz grubu genel müdürü Yaşar Arslan ve Müşteri Hizmetleri Koordinatörü Nuri Baş tarafından Güneşlideki şirket genel merkezinde imzalandı. İmza töreninde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yaşar Arslan, yeni sistemle birlikte ihalesi alınan merkezlerde halen devam eden doğalgaz dönüşüm çalışmalarının büyük bir hız kazanacağını vurguladı. Farklı merkezlerden gelen projeleri tek bir merkezden dijital ortamda onaylayarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceklerini belirten Arslan, uygulamanın hayata geçmesi için projeyi çizen tesisatçı firmaların ZetaCAD web üzerinden elektronik proje formatında göndermeleri gerektiğini ifade etti. Yıl sonuna kadar büyük oranda dijital sisteme geçiş sürecini tamamlamayı planlayan Aksa ve grubu yetkilileri e-imza uygulamasının da devreye girmesiyle birlikte hem firmaların işlerinin kolaylaşacağını hem de bonelerin doğalgaza kavuşma sürelerinin büyük oranda kısalacağını söyledi. Tekhnelogos genel müdürü Ahmet Selami Çalışkan da, ZetaCAD olarak Aksa ve grubuyla çalışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Aksa ve grubunun doğalgaz sektöründe önemli bir pazar payı bulunduğunu hatırlatan Çalışkan ,dijital sisteme geçiş anlaşmasının bundan sonra ortaklaşa yapılacak büyük kapsamlı ortak projeler için önemli bir başlangıç olduğunu söyledi.