Anasayfa > Haberler > Gaz Dağıtım Şirketleri Doğalgaz Dergisi'ne ZetaCad ve DiPOS’U Anlattı.
Diğer Haberler  

Gaz Dağıtım Şirketleri Doğalgaz Dergisi'ne ZetaCad ve DiPOS’U Anlattı.

Doğalgaz Sektörüne hitap eden ve sektörün nabzını tutan Doğalgaz dergisinde Gaz Dağıtım Şirketleri, haber ve söyleşilerde ZetaCad programı ve DiPOS (Dijital Proje Otomasyon Sistemi) ni, sistemin getirdiği yenilik ve avantajları anlattılar.

Doğalgaz dergisinin Eylül-Ekim sayısında Kayseri HSV yetkilileri HSV ile ilgili haber sayfalarında ZetaCad ve DiPOS’a yer geniş verdi.


Doğalgaz dergisine açıklamalarda bulunan Genel Müdür Vedat Kaan Ergil ve Yardımcısı Gürsel Yağan şunları söyledi: "Biz Kayseri olarak iç tesisat ve dönüşüm bölümünde yaşanan yoğunluğun önlenmesi amacıyla, daha hızlı ve sağlıklı hizmet verebilmek için Dijital Proje Onay Sistemine, 20 Eylül 2005 tarihi itibarıyla geçmiş bulunmaktayız. ZetaCad programı ile telif edilen e-projeler internet yoluyla HSV Kaseri'ye gönderilerek kontrol edilmekte ve onaylanmaktadır. Dijital sistemle birlikte tesisatçı firmaların her proje için HSV Kayseri'ye gelmelerine gerek kalmadığı gibi, hatalı projelerden kaynaklanan gecikme ve kayıplar da ortadan kalkmış olmaktadır"

Kayseri HSV’den sonra derginin Kasım Aralık sayısında da Çorum Doğalgaz Dağıtım San. Tic. AŞ Genel Müdürü Kasım Kahraman'ın Dijital Onay Sistemiyle ilgili açıklamaları manşetten verildi. Haber başlığında, “Çorumda Online Proje Onayı Gerçekleştirerek Doğalgaz Dağıtım Kuruluşlarına Örnek Olduklarını” söyleyen Genel Müdür Kasım Kahraman, söz konusu haberin devamında Dijital Onay Sistemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

“ZetaCad programını tasarlayan Tekhnelogos firmasıyla, online proje onayına dair çalışmalar yapılmış ve Türkiyede ilk defa Çorumgaz A.Ş tarafından Zetacad programı ile online proje onayı gerçekleştirilmiştir. Böylece bu programın, diğer doğalgaz dağıtım şirketleri için de uygulanabilirliği bakımından referans olmuştur”

Haberin tamamına http://www.dogalgaz.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.