Anasayfa > Haberler > Dijital Onay Sistemi Yaygınlaşıyor: Samgaz da Dijital Sisteme Geçti.
Diğer Haberler  

Dijital Onay Sistemi Yaygınlaşıyor: Samgaz da Dijital Sisteme Geçti.

Dijital Proje Onay Sistemi sözleşmesi 13 Mart Pazartesi günü SAMGAZ genel Merkezinde yapılan imza töreniyle resmen yürürlüğe girdi.

Proje onay sürecini dijitalleştiren Doğalgaz Dağıtım Şirketleri hızla çoğalıyor. Bursagaz, Çorumgaz, Kayseri HSV, AKSA ve Anadolu gaz dağıtım şirketlerinden sonra SAMGAZ da Dijital Onay Sistemi’ne geçti. Tekhnelogos’un danışmanlığında bir süredir yürütülen dijital onay sistemine geçiş çalışmaları tamamlanarak 13 Mart Pazartesi günü yapılan imza töreniyle resmen yürürlüğe girdi. SAMGAZ genel merkezinde yapılan imza törenine SAMGAZ Genel Müdürü Murat Albayrak, genel müdür yardımcısı Hasan Hacıhasanoğlu, Samgaz İç Tesisat Müdürü Yılmaz Kolsan, Samsun MMO Şube Müdürü Kadir Gürkan ile Tekhnelogos adına Genel Müdür Ahmet Selami Çalışkan katıldı.

İmza töreninin ardından yeni sistemle ilgili bilgiler veren SAMGAZ Genel Müdürü Murat Albayrak, Türkiye genelinde yaygın olarak kullanılan dijital onay sistemiyle birlikte SAMGAZ olarak doğalgaz dönüşüm işlemlerinin büyük bir ivme kazanacağını, gerek proje firmalarına, gerekse bir an önce doğalgaza kavuşmak isteyen abonelere daha hızlı ve sağlıklı hizmet götüreceklerini vurguladı. Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hacıhasanoğlu da ZetaCAD ile birlikte artık telif edilen e-projelerin web üzerinden SAMGAZ’a gönderilerek hızlı ve güvenli bir ortamda kontrol edilip onaylanacağını, böylece manuel onaydan kaynaklanan insan hatalarının da azalacağını, proje onayı için harcanan zaman ve emeğin başka alanlara kaydırılacağını vurguladı. İmza törenine katılan Samsun MMO başkanı Kadir Gürkan da MMO olarak başından beri destekledikleri yeni sistemin Samsun’a ve SAMGAZ’a hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Törende dijital sisteme geçiş süreciyle ilgili bir açıklama yapan Tekhnelogos genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan ise, dijital onay sistemiyle ilgili test aşamasının on gün içinde tamamlanacağını, Mart ayı sonunda sistemin tam olarak devreye gireceğini söyledi.