Anasayfa > Haberler > e-imzalı Dijital Onay Sistemine Geçen İZGAZ, Kamu’da Bir İlki Gerçekleştirdi
Diğer Haberler  

e-imzalı Dijital Onay Sistemine Geçen İZGAZ, Kamu’da Bir İlki Gerçekleştirdi

Kocaeli kapsamında daha hızlı ve sağlıklı hizmet verebilmek için sektördeki en son teknolojileri takip eden İZGAZ dijital proje onay sistemine geçerek kamuda bir ilki daha gerçekleştirdi.

Tekhnelogos’un danışmanlığında bir süredir çalışmaları yürütülen dijital onay sistemi, 18 Mayıs 2006 Perşembe günü yapılan imza töreniyle resmen yürürlüğe girdi.

İZGAZ genel merkezinde yapılan imza törenine İZGAZ genel müdürü İmad Erdoğan, İç Tesisat ve İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun ve İç Tesisat Müdürü Erdal Kösemen katıldı. Törende Tekhnelogos’u Genel Müdür Ahmet Selami Çalışkan ve Teknik Koordinatör M.Ali Çalışkan temsil etti. İmza töreninin ardından yeni sistemle ilgili bilgiler veren İZGAZ Genel Müdürü İmad Erdoğan, Türkiye genelinde yaygın olarak kullanılan dijital onay sistemiyle birlikte İZGAZ’ın yatırım ve hizmetlerinin ivme kazanacağını, gerek proje firmalarına, gerekse bir an önce doğalgaza kavuşmak isteyen abonelere daha hızlı ve sağlıklı hizmet götüreceklerini vurguladı. Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun da ZetaCAD ile birlikte artık telif edilen e-projelerin web üzerinden İZGAZ’a gönderilerek e-imza entegrasyonuyla hızlı ve güvenli bir ortamda kontrol edilip onaylanacağını, dijital sistem sayesinde onay işlemlerinde büyük bir kolaylık ve tasarruf sağlanacağını vurguladı. Tekhnelogos genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan ise, dijital onay sistemiyle ilgili test süreçlerinin Mayıs 2006 sonuna kadar tamamlanacağını, ardından sistemin tam olarak devreye gireceğini söyledi. İZGAZ'ın 2006 yılı sonuna kadar pilot kuruluş olacağını belirten Çalışkan, dijital onay sistemiyle birlikte bir çok yeni uygulamanın İZGAZ bünyesinde bu sezon uygulanmaya konulacağını vurguladı. Dijital Onay Sisteminde kullanılan ZetaCAD programı, çizim aşamasında olan projeyi şartname doğrultusunda otomatik olarak denetliyor, hatasız çizim yapılmasını sağlıyor. Hazırlanan elektronik proje, e-imza ile imzalanarak internet üzerinden anında İZGAZ’a ulaştırılıyor. Dijital olarak kontrol edilen ve onaylanan projeler İZGAZ tarafından e-imza imzalanarak onay süreci kısa sürede tamamlanıyor . Dijital sistemle birlikte tesisatçı firmaların projelerini onaylatmak için İZGAZ’a gitmelerine gerek kalmadığı gibi, hatalı projelerden kaynaklanan gecikme ve kayıplar da en aza iniyor.