Anasayfa > Haberler > TurkTrust ve ZetaCAD işbirliği ile Özel Sektörde İlk e-imza Uygulaması
Diğer Haberler  

TurkTrust ve ZetaCAD işbirliği ile Özel Sektörde İlk e-imza Uygulaması

Doğalgaz sektöründe hızla yaygınlaşan e-imzalı dijital proje otomasyon sistemi 15 Haziran Perşembe günü TurkTrust’un Ankara genel merkezinde yapılan bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Basın toplantısına, TurkTrust yönetim kurulu başkanı Bahtiyar Türker, Tekhnelogos Genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan, Teknik Koordinatör M. Ali Çalışkan ve Aksa Doğalgaz A.Ş genel müdürü Burhan Özcan katıldı.


TÜRKTRUST Yönetim Kurulu Başkanı E.Tümg. Bahtiyar TÜRKER, projenin tanıtım toplantısında şunları söyledi: “Hızla yaygınlaşan bu e-imza uygulamalı doğalgaz proje tasarımı, Bursa, Balıkesir, Bandırma, Kayseri ve Samsun gibi bir çok merkezde kullanılmaya başlandı, önümüzdeki bir ay içinde de Ereğli, Düzce ve İzmit’te de uygulanmaya başlanacak. Bu yıl içinde en az 10 ile yaygınlaşacak olan bu projenin 1000'in üzerinde kullanıcıya ulaşması beklenmektedir. ” Bahtiyar TÜRKER, konuşmasında e-imza uyumlu dijital sistemi geliştiren ve Türk yazılım sektörüne kazandıran Tekhnelogos yetkililerine teşekkür etti.

TEKHNELOGOS Genel Müdürü Ahmet Selami ÇALIŞKAN da “E-İmzalı dijital proje otomasyon sistemi sayesinde gaz dönüşüm sürecinde önemli miktarlarda tasarruf sağlandığını dijital onay sistemiyle gaz dağıtım şirketleri, tesisat firmaları ve abonelerin ortak avantajlara kavuştuklarını, sistemin giderek standart bir model haline geldiğini vurguladı. Basın toplantısına katılan AKSA doğalgaz A.Ş genel müdürü Burhan Özcan da, dijital sistemin uygulandığı Balıkesir Balgaz'ı pilot bölge seçtiklerini, e proje ve e-imza ile burada kağıt çıktısını tamamen ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. Kağıt çıktının ortadan kalmasıyla sadece proje maliyetlerinde değil, iş gücü ve enerji maliyetlerinde de büyük tasarruf sağlanıyor. Toplantı, basın mensuplarının sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.