Anasayfa > Haberler > Gaznet’te Dijital Proje Onay Sistemi (DiPOS) Başladı.
Diğer Haberler  

Gaznet’te Dijital Proje Onay Sistemi (DiPOS) Başladı.

http://www.zetacad.com/haberfoto/gaznetimza.jpgKonya Gaznet'te dijital onay sistemine geçiş çalışmaları tamamlanarak 13 Temmuz Perşembe günü yapılan imza töreniyle sistem resmen yürürlüğe girdi.

Konya’da doğalgaz dönüşüm çalışmalarını sürdüren, hızlı ve sağlıklı hizmet verebilmek için sektördeki en son teknolojileri kullanan Gaznet şimdi de Dijital Proje Onay Sistemi’ni uygulamaya koydu.

Türkiye’de hızla yaygınlaşan ve standart bir model haline gelen Dijital Onay Sistemi, projelerin ZetaCAD 2.0 programı üzerinden hatasız olarak gaz dağıtım şirketine gönderilmesini ve dijital ortamda onaylanmasını sağlıyor. Tekhnelogos ve Gaznet işbirliği ile yürütülen dijital onay sistemine geçiş çalışmaları tamamlanarak 13 Temmuz Perşembe günü yapılan imza töreniyle sistem resmen yürürlüğe girdi. Yeni sistem, Gaznet Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım, Genel Müdür Yardımcısı İlhan Keten, İç Tesisat Müdürü Kadir Pektaş ile Tekhnelogos Genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan’ın katıldığı imza töreniyle kamuoyuna duyuruldu. İmza töreninin ardından sistemle ilgili bilgiler veren Gaznet Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım, dijital onay sistemiyle birlikte doğalgaz dönüşüm işlemlerinin büyük bir ivme kazanacağını, gerek proje firmalarına, gerekse bir an önce doğalgaza kavuşmak isteyen abonelere dijital ortamda daha hızlı ve sağlıklı hizmet götüreceklerini vurguladı. İçkale, hem Gaznet hem de Netgaz’ı kapsayan dijital onay sisteminde e-imza kullanılacağını, e-imzalı gönderilen projelerin kağıt çıktılarının da tek nüsha olarak alınacağını söyledi. İmza törenine katılan İç tesisat müdürü Kadir Pektaş da, sistemle birlikte, redli proje sayısının azalacağını, manuel onay’dan kaynaklanan hataların en aza ineceğini söyledi. İmza töreninde konuşan Tekhnelogos genel müdürü Ahmet Selami Çalışkan ise, Gaznet’le çalışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını vurgulayarak, e-imza’ların tamamlanmasıyla birlikte proje onay sürecinde ıslak imzaya gerek kalmayacağını, yakın bir gelecekte, telif aşamasından gaz açılmasına kadar bütün aşamaların dijital sistemle yürütülmesini hedeflediklerini ifade etti.


Gaznet’te yapılan imza töreninin ardından Gaznet bünyesinde faaliyet gösteren Doğalgaz Tesisat Proje firmaları ile yapılan ortak toplantıda yeni sistemin tanıtımı yapılarak firmalara bilgi verildi. Konya Ticaret Odasında çok sayıda firma yetkilisinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Gaznet Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım, Tekhnelogos Genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan ve İç Tesisat Müdürü Kadir Pektaş firmaların dijital sistemle ilgili sorularını cevaplandırdı.


Dijital Onay Sisteminde kullanılan ZetaCAD programı, çizim aşamasında olan projeyi şartname doğrultusunda otomatik olarak denetliyor, hatasız çizim yapılmasını sağlıyor. Hazırlanan elektronik proje, internet üzerinden anında Gaznet’e ulaştırılıyor. Dijital olarak kontrol edilen ve onaylanan projeler eş zamanlı olarak proje firmasına ve kağıt çıktı merkezine gönderiliyor. Dijital sistemle birlikte tesisatçı firmaların her proje onayı için Gaznet’e gelmelerine gerek kalmadığı gibi, hatalı projelerden kaynaklanan gecikme ve kayıplar da en aza iniyor.