Anasayfa > Haberler > Dijital Onay Standart Haline Geldi
Diğer Haberler  

Dijital Onay Standart Haline Geldi

http://www.zetacad.com/haberfoto/digionay.jpgDoğalgaz kullanılan merkezlerde hızla yayılan ve kağıt proje onayını ortadan kaldıran Dijital Proje Onay Sistemi, onay sürecinde artık standart haline geldi.

Manuel proje onay’ının devam ettiği ve henüz sistemin kullanılmadığı az sayıdaki merkezde ise gerek Gaz Dağıtım Şirketleri, gerekse proje firmaları tarafından, dijital onay sisteminin eksikliğini her fırsatta dile getiriliyor.

Dijital sistemin onay sürecinde manuel sistemin yerini aldığı ve artık zorunlu bir ihtiyaç olduğu yönündeki kanaatler, basında ve özellikle sektörün nabzını tutan aylık Doğlagaz dergisinin haber ve röpörtajlarına da sıkça yansıyor.

2006 Yılında Gaz Dönüşüm Sürecinin devam ettiği merkezlerden Samsun-SAMGAZ, Kocaeli-İZGAZ, Konya-GAZNET, Kırıkkale ve Kırşehir KIRGAZ, Düzce-K. Ereğli DERGAZ, Manisa-MANİSAGAZ da dijital proje onay sistemine geçti.

Böylece, Türkiye genelinde Dijital Proje Onay Sisteminin kullanıldığı merkez sayısı 17’ye ulaştı. Gaz Dönüşüm sürecinde yoğun sezonun başladığı önümüzdeki süreçte Dijital Onay Sisteminin hızla yaygınlaşmaya devam etmesi bekleniyor.