Anasayfa > Haberler > Dijital Onay Sisteminin Yeni Durağı Kentgaz Oldu.
Diğer Haberler  

Dijital Onay Sisteminin Yeni Durağı Kentgaz Oldu.

Tekhnelogos ve Kentgaz işbirliği ile yürütülen dijital onay sistemine geçiş çalışmaları tamamlanarak 30 Ağustos Çarşamba günü Denizli Basın Merkezinde yapılan imza töreniyle sistem resmen yürürlüğe girdi.

Denizli’de doğalgaz dönüşüm çalışmalarını hızlandıran Kentgaz, proje onay sürecinin başında Dijital Onay Sistemine geçti. Dijital Onay Sistemi Türkiye’de hızla yaygınlaşan ve standart bir model haline gelen Dijital Onay Sistemi, projelerin ZetaCAD 2.0 programı üzerinden hatasız olarak gaz dağıtım şirketine gönderilmesini ve dijital ortamda onaylanmasını sağlıyor.

Tekhnelogos ve Kentgaz işbirliği ile yürütülen dijital onay sistemine geçiş çalışmaları tamamlanarak 30 Ağustos Çarşamba günü Denizli Basın Merkezinde yapılan imza töreniyle sistem resmen yürürlüğe girdi. Yeni sistem, Kentgaz Genel Müdür Yardımcısı Işık Deniş, İç Tesisat Müdürü Mustafa Enver Okay ile Tekhnelogos Genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan'ın  katıldığı imza töreniyle kamuoyuna duyuruldu.

Yerel medya organlarından çok sayıda basın mensubunun katıldığı imza töreninin ardından sistemle ilgili bilgiler veren Kentgaz Genel Müdür yardımcısı Işık Deniş şunları söyledi: “30 Ağustos Zafer bayramını kutladığımız bu gün Kentgaz ve Tekhnelogos olarak Dijital Proje Onay Sistemi’nin sözleşmesini imzaladık. Dijital onay sistemi sayesinde tesisat projelerini 24 saat içinde onaylama imkanı bulacağız. Yeni sistemin başlamasıyla birlikte tesisat firmalarımız ve abonelerimiz daha hızlı ve kaliteli hizmete kavuşmuş olacak. Bu güzel çalışma için Tekhnelogos yetkililerine teşekkür ediyor, Dijital sistemin Kentgaz ve Denizli’ye hayırlı olmasını diliyorum” İmza töreninde konuşan Tekhnelogos genel müdürü Ahmet Selami Çalışkan ise, 30 Ağustos’ta adeta çifte bayram yaşandığına dikkat çektiği konuşmasında dijital sistemi Kentgaz’da başlatmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını vurguladı ve sistemin nasıl çalışacağı ve hangi avantajları sağlayacağı hakkında bilgiler verdi. İmza töreni, basın mensuplarının Dijital Sistemle ilgili sorularına verilen cevaplarla sona erdi.


İmza töreninin ardından Kengaz bünyesinde faaliyet gösteren Doğalgaz Tesisat Proje firmalarına Denizli Basın Merkezinde bir tanıtım toplantısı yapıldı. Çok sayıda firma yetkilisinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Kentgaz İç Tesisat Müdürü Mustafa Enver Okay ve Tekhnelogos  Genel Müdürü Ahmet Selami ÇalışkanZetaCAD ve DiPOS’la ilgili bilgiler verdi.