Anasayfa > Haberler > “Doğal Olarak Gururluyuz”
Diğer Haberler  

“Doğal Olarak Gururluyuz”

20 Yıllık tecrübesi, 3.4 milyon abonesiyle sektörde ilklerin uygulayıcısı ve Türkiye’de Doğalgaz sektörünün en büyüğü olan İGDAŞ, ZetaCAD Doğalgaz Tasarım Programı ve Dijital Onay Sistemini onayladı.

Sektördeki en son teknolojileri takip eden İGDAŞ, 2007 yılına Dijital Onay Sistemine geçiş müjdesiyle girdi. İGDAŞ bünyesinde bir süredir hazırlık çalışmaları yürütülen Dijital Onay Sistemiyle ilgili çalışmalar tamamlanarak 31 Ocak 2007 tarihinde düzenlenen imza töreniyle resmen yürürlüğe girdi.


İstanbul Alibeyköy’de İGDAŞ genel merkezinde düzenlenen imza törenine İGDAŞ Genel Müdürü Levent Tüfekçi, Genel Müdür Yardımcısı Ali Çatalahmetoğlu, İç Tesisat Müdürü Onur İncehasan, Bilgi İşlem Müdürü Avni Çebi, Hukuk Müdürü Hilal Karasoy ve İç Tesisat Şefleri Nusret Alkan ile Yalçın Haberdar katıldı. İmza töreninde Tekhnelogosu Genel Müdür Ahmet Selami Çalışkan temsil etti. İmza töreninin ardından yeni sistemle ilgili bilgiler veren İGDAŞ Genel Müdürü Levent Tüfekçi, dijital onay sistemiyle birlikte İGDAŞ’ın proje onay sürecinin büyük ivme kazanacağını, gerek proje firmalarına, gerekse bir an önce doğalgaza kavuşmak isteyen abonelere daha hızlı ve sağlıklı hizmet götüreceklerini vurguladı.

İmza töreninin ardından İGDAŞ ve Tekhnelogos yetkilileri sistemin İGDAŞ ve İstanbul için hayırlı olmasını dileyerek uygulama sürecini başlattı. Dijital Onay Sisteminde kullanılan ZetaCAD programı, çizim aşamasında olan projeyi şartname doğrultusunda otomatik olarak denetliyor, hatasız çizim yapılmasını sağlıyor. Hazırlanan elektronik proje, e-imza ile imzalanarak internet üzerinden anında İGDAŞ’a ulaştırılıyor. İGDAŞ-DİPOS sistemi, İGDAŞ ABYS sistemiyle entegre edileceği için projelerin kayıt ve onay bilgeleri dijital ortamda otomatik olarak kaydediliyor. Halihazırda İstanbulda sekiz bölgede kağıt çıktısı olarak kontrol edilen projeler dijital ortamda kontrol edilip e-imza imzalanarak onay süreci kısa sürede tamamlanıyor. Dijital sistemle birlikte tesisatçı firmaların projelerini onaylatmak için İGDAŞ’a gitmelerine gerek kalmadığı gibi, hatalı projelerden kaynaklanan gecikme ve kayıplar da en aza iniyor.