Anasayfa > Haberler > 2007 Hızlı Başladı: İGDAŞ’tan Sonra UDAŞ da Dijital Sisteme Geçti.
Diğer Haberler  

2007 Hızlı Başladı: İGDAŞ’tan Sonra UDAŞ da Dijital Sisteme Geçti.

UDAŞ'ta Dijital Onay Sistemi işbirliği sözleşmesi, 20 Şubat Salı günü imzalanan sözleşme ile resmen yürürlüğe girdi.

Proje Onay Sürecinde artık bir standart haline gelen ve Türkiye’de hızla yaygınlaşmaya devam eden Dijital Onay Sisteminin son durağı UDAŞ oldu.

Uşakta doğalgaz dönüşüm çalışmalarını sürdüren UDAŞ’ta Dijital Onay Sistemi işbirliği sözleşmesi, 20 Şubat Salı günü imzalanan sözleşme ile resmen yürürlüğe girdi. UDAŞ genel merkezinde düzenlenen Dijital Onay Sistemi imza törenine, UDAŞ Genel Müdürü Ahmet Doğu, İç Tesisat Müdürü Mustafa Kırıcı ile Tekhnelogos Genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan katıldı.

UDAŞ bünyesinde faaliyet gösteren yetkili tesisat firmaları için de dijital sistemle ilgili ortak bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Firma yetkililerinin büyük ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında UDAŞ iç tesisat müdürü Mustafa Kırıcı ve Tekhnelogos genel müdürü Ahmet Selami Çalışkan ZetaCAD 2.0 ve Dijital Onay Sistemiyle ilgili bilgiler verdi.

Dijital Onay Sisteminde kullanılan ZetaCAD programı, çizim aşamasında olan projeyi şartname doğrultusunda otomatik olarak denetliyor, hatasız çizim yapılmasını sağlıyor. Hazırlanan elektronik proje, internet üzerinden anında UDAŞ'a ulaştırılıyor. Dijital olarak kontrol edilen ve onaylanan projeler eş zamanlı olarak proje firmasına ve kağıt çıktı merkezine gönderiliyor. Dijital sistemle birlikte tesisatçı firmaların her proje onayı için UDAŞ'a gelmelerine gerek kalmadığı gibi, hatalı projelerden kaynaklanan gecikme ve kayıplar da en aza iniyor.