Anasayfa > Haberler > Tekhnelogos - ZORLU Enerji Grubu, DİPOS- Dijital Proje Onay Sistemi İşbirliği , 31 Temmuz 2009'da Resmen Yürürlüğe Giriyor.
Diğer Haberler  

Tekhnelogos - ZORLU Enerji Grubu, DİPOS- Dijital Proje Onay Sistemi İşbirliği , 31 Temmuz 2009'da Resmen Yürürlüğe Giriyor.


Proje Onay Sürecinde artık bir standart haline gelen ve Türkiye’de hızla yaygınlaşmaya devam eden Dijital Proje  Onay Sisteminin son durağı Zorlu Enerji Grubu oldu.Grup şirketlerinden TRAKYAGAZ ile Edirne,Kırklareli ve Tekirdağ'da, GAZDAŞ ile Gaziantep ve Kilis olmak üzere toplam 5 ilde doğalgaz dönüşüm çalışmalarını sürdüren Zorlu Enerji Grubu, 31 Temmuz 2009 tarihi itibariye Dijital Proje Onay Sistemi'ne geçiyor.

ZORLU Enerji Grubu şirketleri TRAKYAGAZ ve GAZDAŞ'ın DİPOS-Dijital Proje Onay Sistemi 'ne geçmesi dolayısıyla bir açıklama yapan Tekhnelogos Genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan ZetaCAD 2.0 ve Dijital Onay Sistemiyle, doğalgaz dağıtım sektörünün en önemli gruplarından birisi olan Zorlu Grubuna hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyacağız.Şu durumda Edirne'den Kars'a sektördeki dijitalleşme süreci hemen hemen tamamlanmış oldu.Bu ülkemiz adına son derece sevindirici bir durumdur.”dedi

Dijital Onay Sisteminde kullanılan ZetaCAD programı, çizim aşamasında olan projeyi şartname doğrultusunda otomatik olarak denetliyor, hatasız çizim yapılmasını sağlıyor. Hazırlanan elektronik proje, internet üzerinden anında TRAKYAGAZ ve GAZDAŞ'a ulaştırılıyor. Dijital olarak kontrol edilen ve onaylanan projeler eş zamanlı olarak proje firmasına ve kağıt çıktı merkezine gönderiliyor. Dijital sistemle birlikte tesisatçı firmaların her proje onayı için TRAKYAGAZ ve GAZDAŞ'a gelmelerine gerek kalmadığı gibi, hatalı projelerden kaynaklanan gecikme ve kayıplar da en aza iniyor.