ON-LİNE SİGORTA POLİÇESİ

Doğalgaz dönüşüm sürecinin tamamını dijitalleştirmeyi amaçlayan Tekhnelogos 2006 yılından itibaren, manuel sigorta poliçe işlemlerinden doğabilecek hukuki sorunları ortadan kaldırmak ve firmalarımızın manuel sigorta işlemlerini daha ucuz, hızlı ve kolayca tamamlamasını sağlamak üzere on-line sigorta poliçesi hizmetini kullanıcılarımızın hizmetine sunmuştur. On-line sigorta poliçe entegrasyonu için bütün sigorta şirketleri resmi yazı ile davet edilmiş, entegrasyon şartlarını yerine getiren üç sigorta şirketi ile on-line sigorta poliçe hizmeti başlatılmıştır.
Buna göre, firmalarımız, ZetaCAD web modülü üzerinden otomatik olarak sigorta poliçelerini otomatik olarak oluşturabilmekte, ZetaCAD üzerinden ilgili gaz dağıtım şirketine göndermekte ve sigorta poliçesi için ayrıca ilave işlem yapmasına gerek kalmaksızın poliçe işlemleri tamamen dijital ortamda hatasız olarak tamamlanabilmektedir.

On-Line Sigorta Poliçesi Nasıl Düzenlenir?

1- Kullanıcı firmalarımız, sigorta poliçe işlemlerini ZetaCAD’in ‘on-line sigorta poliçesi oluşturma modülü’ eklenen yeni versiyonunda ilgili seçeneği işaretleyerek sigorta poliçesini dijital ortamda otomatik olarak oluşturup bütün işlemleri on-line olarak yapar. On-line poliçelerin kağıt nüshaları ise ilgili acenta tarafından ayrıca muhafaza edilir.

2- Kullanıcı firmanın, on-line poliçe oluşturma seçeneğine girdikten sonra modülün ilgili arayüzüne sadece abone/müşteri bilgilerini girmesi yeterli. Program otomatik olarak proje bilgileri doğrultusunda on-line sigorta poliçesi oluşturur.

3- Oluşturulan on-line sigorta poliçesi gönderilen dijital projeyle birlikte gaz dağıtım şirketi tarafından görülür. Gönderilen projenin onaylanması halinde, on-line sigorta poliçesi de kabul edilerek sisteme kaydedilir. Böylece, firmalarımızın gaz açma aşamasında herhangi bir ilave işlem yapmasına veya kağıt poliçe teslim etmesine gerek kalmadan poliçe işlemleri tamamlanmış olur.

4- Firmalarımız istediği takdirde, onaylanmış projenin on-line sigorta poliçesini kendi bilgisayarına indirerek kağıt baskısı alabilmekte, on-line poliçelerini istediği formatta arşivleyebilmektedir.